Победе умакле Ајаксу и Борусији

Поново се сјајан фудбал играо у групи Д. У Мадриду, Борусија из Дортмунда је два пута имала предност али је "краљевски клуб" ипак успео да стигне до бода. Ајакс је био у још бољој позицији, јер је већ након 20 минута имао два гола предности на Итихаду. "Копљаници" ће и поред тога морати да буду задовољни једним бодом.

Фудбалери Реал Мадрида и Борусије Дортмунд одиграли су данас нерешено 2:2, а исти резултат је био и у Манчестеру, где су Сити и Ајакс ремизирали у четвртом колу Групе Д Лиге шампиона.

Борусија је два пута имала предност у Мадриду, али је "краљевски клуб" дошао до бода. Прву предност Немцима донео је Марко Ројс у 28. минуту, а изједначујући гол за Реал постигао је Пепе у 34. Нову предност за Борусију донео је Геце у 45. минуту, а лопта је до гола закачила Арбеолу и преавирила голмана шампиона Шпаније Икера Касиљаса.

Коначан резултат поставио је Месут Озил у 89. минуту из слободног ударца. Српски репрезентативац Невен Суботић одиграо је целу утакмицу за Борусију.

Ајакс је у Манчестеру испустио предност од два гола коју је имао већ након 17 минута.

Голове за Холанђане постигао је Сијем де Јонг у 10. и 17. минуту, а оба гола дао је након корнера. Изједначење Манчестер ситију донели су Јаја Туре у 22. и Серхио Агуеро у 74. минуту.

Српски репрезентативац Матија Настасић одиграо је целу утакмицу за Сити, док је Александар Коларов меч гледао са клупе.

Након четири утакмице у Групи Д, на челу табеле је Борусија са осам бодова, једним више од Реала, док је Ајакс трећи са четири, а Манчестер сити има два бода.