Милан аутоголом до победе

Екипа Милана је одолела у Санкт Петербургу и Зениту са све Хулком у редовима руског тима. На победи од 3:2 могу да захвале играчу домаћих Томашу Хубочану који је постигао аутогол за победу Милана. Претходно погоцима Емануелсона и Ел Шаравија Милан имао предност од два гола. Зенит сустигао погоцима Хулка и Широкова. На крају Хубочан пресудио својима.

Фудбалери Милана победили су у Санкт Петербургу домаћи Зенит са 3:2, у другом колу Групе Ц Лиге шампиона.

Милан је повео голом Урбија Емануелсона у 13. минуту из слободног ударца са 25 метара, а на 2:0 повећао је Стефан ел Шарави три минута касније пошто је предриблао тројицу противничких фудбалера.

Руска екипа је смањила пред крај првог полувремена поготком Хулка, а изједначење Зениту донео је Роман Широков у 48. минуту када је после корнера ударцем главом савладао голмана Милана Кристијана Абијатија.

Нову предност Милану и победу од 3:2 донео је аутоголом Томаш Хубочан у 75. минуту, када је после центаршута Рикарда Монтолива са десне стране лоше интервенисао и ногом послао лопту у своју мрежу.

Репрезентативац Србије и играч Зенита Александар Луковић целу утакмицу преседео је на клупи за резервне играче.

Милан је победом дошао до четвртог бода у Групи Ц, док је Зенит доживео и други пораз.

У другој утакмици Групе Ц фудбалери белгијског Андерлехта од 20.45 дочекују шпанску Малагу.