Барса пребродила Ла Луж

Чета Тита Виљанове наставља да ређа победе у Лиги шампиона. Барселона је, далеко лакше него против московског Спартака, стигла до победе против Бенфике са 2:0. Голове за госте постигли су Санчез и Фабрегас, на асистенције Леа Месија. Поново повреда Карлеса Пујола.

Лионел Меси није постизао голове на Ла Лужу, али свакако јесте најзаслужнији што је њих и вечерас било у мрежи Барселониних противника.

Сјајни Аргентинац асистирао је Алексису Санчезу у првом, и Сеску Фабрегасу у другом полувремену. Ово је, разумљиво, било сасвим довољно екипи каква је Барселона да однесе сва три бода са врло тешког гостовања у Лисабону.

Већ у шестом минуту Меси је са леве стране убацио лопту по земљи у срце казненог простора домаћина, где ју је на прави начин дочекао Чилеанац Санчез и послао иза леђа Артура.

Меси је у 56. минуту, након неколико дриблинга, улетео поново у казнени простор Бенфике. Лопту је послао Фабрегасу који интелигентним ударцем левом ногом поново погађа мрежу португалске екипе.

Ово је друга победа Блаугране у овогодишњој Лиги шампиона, јер су на свом стадиону у првом коу славили против московског Спартака, истина у много муке.

Меч је обележила и повреда Карлеса Пујола, који тек што се врато на терен након повреде лигамената. Дефанзивац је изашао 15-так минута пре краја сусрета. Пујол је озбиљно повреди руку након једног незгодног пада.