Селтик покорио Москву

Шкотски Селтик успео је да однесе сва три бода са Лужњикија. Гости су прво повели, а затим су се нашли у позицији да јуре предност противника почетком другог полуврмена. Ипак, са играчем више, Селтик је успео да стигне до још једног преокрета и тако освоји три вредна бода у гостима.

Фудбалери шкотског Селтика победили су вечерас руски Спартак на гостовању у Москви са 3:2, у утакмици другог кола Групе Г Лиге шампиона.

У изузетно занимљивој утакмици виђена су два преокрета, пошто је прво Спартак надокнадио гол заостатка и повео, да би Селтик потом изједначио и голом грчког нападача Јоргоса Самараса у 90. минуту дошао до тријумфа.

Селтик је повео голом Гарија Хупера у 12. минуту, када се енглески нападач после додавања Микаела Лустига био спретнији од Николаса Парехе, међутим Емануел Еменике успео је са два поготка да донесе преокрет својој екипи.

Он је прво изједначио у 41. минуту после додавања Арија, а гол за 2:1 постигао је у 48. када је искористио лошу интерверцију голмана гостију Фрејзера Форстера.

Домаћин је потом у 63. минуту остао са играчем мање, пошто је црвени картон добио Хуан Инсауралде, када је као последњи у одбрани руком повукао Хупера, а судија Тони Шапрон га је искључио тек после интервенције једног од својих помоћника.

Селтик је изједначио у 71. минуту, када је после додавања Хупера Џејмс Форест остао сам на десној страни и шутирао, голман Спартака Сергеј Песјаков му је одбранио ударац, али се лопта од ноге Дмитрија Комбарова одбила у гол.

Победу шкотској екипи донео је грчки фудбалер Јоргос Самарас голом у 90. минуту утакмице.