Меси спасилац

Барселона је на мечу против московског Спартака била на рубу пропасти када је на 20 минута пре краја губила са 2:1. На сцену је ступио Меси, и остало је историја. Са два гола Аргентинац је преокренуо резултат и донео победу Каталонцима од 3:2.

"Ванземаљци" из Барселоне имали су много проблема против Спартака у Г групи и једва су дошли до победе од 3:2 на Камп Ноу где је судио српски арбитар Милорад Мажић. Јунак победе, наравно, био је Лионел Меси.

Барса је добро почела и повела голом младог Кристијана Теља у 14. минуту, али је прво Дани Алвеш постигао ауто-гол у 29, а потом је Ромуло у 58. ућуткао домаће навијаче и донео преокрет Московљанима.

Ипак, као и много пута до сада, на сцену је ступио Лионел Меси и са два поготка, у препознатљивом стилу, у 72. и 80. минуту трасирао Барселонин пут до тријумфа.