Подела бодова после велике борбе

Дерби Лиге шампиона између Челсија и Јувентуса оправдао је сва очекивања, а завршен је резултатом 2:2. „Плавци" сјајно отворили меч са два маестрална гола Оскара. Торински клуб смањио преко Видала, док је у финишу меча изједначио Кваљарела.

Фудбалери Јувентуса освојили су вечерас бод (2:2) на гостовању актуелном шампиону Европе, лондонском Челсију у утакмици првог кола Е групе Лиге шампиона.

Имали су лондонски "плавци" у првих пола сата игру и два гола предности против Старе даме, али им то није било довољно да освоје сва три бода против упорног и храброг Јувентуса.

Сјајну партију пружио је млади Бразилац Оскар који је са два лепа гола, у 31. и 33. минуту, донео велику радост домаћим навијачима на Стамфорд Бриџу.

Ништа мање атрактиван погодак није био ни онај којим је Артуро Видал у 38. минуту преполовио заостатак шампиона Италије.

Велики бод Јувентусу, који се вратио у ЛШ после три године, донео је резервиста Фабио Кваљарела који је у 80. минуту побегао Џону Терију и протурио лопту кроз ноге Петеру Чеху.

Репрезентативац Србије Бранислав Ивановић одиграо је свих 90 минута за домаћина.