среда, 26.08.2009, 10:35 -> 01:18
Убица "вечитих" у Лиги шампиона
Кипарски Апоел испунио сан и одолео стравичним нападима Копенхагена. Два гола Микаела и погодак Косовског довољни за елитно клупско такмичење. Укупан скор Апоел - Копенхаген 4:2.
Апоел из Никозије победио је историју, пошто је коначно успео да превлада комплекс испадања из европских такмичења после пораза у првим утакмицама. После Црвене Звезде прошле и Партизана ове године, тренер Иван Јовановић је испунио сан, одвео је кипарску "легију странаца" у Лигу шампиона.
Почело је ватрометом голова пошто је Апоел већ у 3. минуту повео голом Костовског, који је претходно лепо грудима смирио додавање Каралампидиса и зарио лопту у гол Копенхагена.
Већ у 18. минуту, Поспеч је срушио Мариоса елију у казненом простору, а Микаил је са беле течке преварио Јеспера Кристијансена. Уследилаје ерупција одушевљења на стадиону, али Копенхаген није намеравао да тек тако лефтино прода кожу.
Нагло стечено самопоуздање Апоела претворило се у праву панику када је Оскар Вент пронашао Ндојеа на даљој стативи. Овај се само поклонио и проследио лопту у гол домаћих. Да проблемима Апоела не буде крај, побринуо се Аилтон Алмеида који је наредним акција просто терорисао одбрану Кипрана и голмана Дионисиоса Кијотиса произвео у хероја утакмице.
После серије напада Копенхагена, на ред је поново дошао Микаил, који је одличан центаршут Каралампидиса главом проследио у гол гостију. Иако је то био коначан резултат утакмице, тешки тренуци за Апоел су тек долазили.
Тренер Копенхагена увео је у игру искусног Јаспера Гронкјера, бившег играча Челзија, Атлетика и Ајакса, који је у неколико акција или сам долазио у прилику за гол или намештао сјајне прилике саиграчима. Између Копенхагена и Лиге шампиона, међутим, испречио се голман Апоела Кијотис.
До краја утакмице, играчи Апоела једва да су и пипнули лопту. али је и то било довољно за пролаз у Лигу шампиона.
Јовановић је на терен извео следећи састав: 22. Кијотис, 7, Пурсатидес, 10. Калабидес, 11. Косовски, 14. Боерсе, 19. Елиа, 21. Жевлаков, 24. Контис, 26. Мораиш, 30. Миросављевић, 33. Микаил. На клупи су били и Морфис, Паоло Жорхе, Сикора, Сацијас, Хелио Пинто, Александроу и Брешка.
За Копенхаген су играли 1. Кристијансен, 2. Поспех, 4. Норегард, 7. Аилтон Алмеида, 8. Квист, 13. Атибе Хачкинсон, 14. Ндоје, 15. Антонсон, 17. Вент, 20. Вигрард, 25. Матијас Занка Јоргенсен. На клупи: Виланд, Лаурсен, Нордстранд, Гројнкјер, Ларсон, Слонко и Дилејни.
Апоел је играо ослабљен, јер је Хаџи искључен на утакмици у Копенхагену.
Утакмица се играла на стадиону ГСП у Никозији, капацитета 22,859 места, а главни судија био је Конрад Плауц из Аустрије.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 6
Пошаљи коментар