Пропуштено се кажњава

Тренер фудбалера Бајерна Јуп Хајнкес изјавио је да је његов тим надиграо Челси, али да једноставно није знао да искористи бројне шансе које су се ређале испред противничког гола.

Баварци су повели у 83. минуту преко Томаса Милера, изједначио је пет минута касније Дидије Дрогба, а домаћин је у продужетку имао одличну прилику да поведе, али је пенал Робена одбранио сјајни Чех.

Челси је на крају после бољег извођења једанаестераца са 4:3 (1:1) стигао до првог трофеја Лиге шампиона у историји клуба.

"Пропустили смо превише изгледних шанси. Играли смо добро и имали већи посед лопте, али нисмо знали то да искористимо. Једноставно ако не реализујеш онолике прилике, следи казна, то је старо фудбалско правило", рекао је Хајнкес после меча.

Стрелац водећег гола за Баварце Томас Милер сматра да је његова екипа била боља и да није заслужила да изгуби.

"То је фудбал. Виђали смо ово у прошлости, не дешава се увек да боља екипа има трофеј у руци", рекао је Милер.

Екипа Бајена ове сезоне није успелда да освоји ниједан трофеј, пошто је изгубла у немачком првенству и националном купу од Борусије из Дортмунда.