понедељак, 29.06.2026, 22:54 -> 23:01
Извор: РТС
Клиперси пустили Богдановића, Денвер најближи његовом довођењу
Богдан Богдановић је и званично један од најзвучнијих слободних играча на НБА тржишту, преносе бројни амерички медији и аналитичари.
Лос Анђелес клиперси одлучили су да не искористе тимску опцију вредну 16 милиона долара за сезону 2026/27, чиме је српски репрезентативац постао слободан играч и од сада може да преговара са свим заинтересованим клубовима.
Овакав епилог није потпуно неочекиван, с обзиром на то да су Клиперси претходних дана померили рок за доношење одлуке како би покушали да пронађу могућност за трејд.
Међутим, до договора није дошло, па је франшиза из Калифорније одлучила да се растане са искусним беком.
Поред Богдановића, Клиперси су одбили и тимску опцију за француског ветерана Николаса Батума, док су активирали опцију за центра Брука Лопеза, што јасно указује да је клуб започео реконструкцију ростера пред нову сезону.
На одлуку управе свакако је утицала и Богдановићева прошла сезона, статистички најслабија од доласка у НБА. Српски кошаркаш имао је много проблема са повредом задње ложе, због које је пропустио велики део сезоне, па је одиграо свега 23 утакмице уз просеке од 7,4 поена, 2,6 скокова и 2,2 асистенције по мечу.
Ипак, и поред тешке године, интересовање за капитена репрезентације Србије неће изостати. Богдановић иза себе има богату каријеру, током које је оставио дубок траг у Партизану и Фенербахчеу, са којим је 2017. освојио Евролигу, а потом се доказао и у НБА лиги наступајући за Сакраменто кингсе, Атланту хоксе и Клиперсе.
Денвер први фаворит за потпис
Амерички инсајдери већ као једног од главних кандидата за његов потпис издвајају Денвер нагетсе. Клуб из Колорада већ дуже време тражи поузданог шутера и секундарног организатора игре који би растеретио Николу Јокића и Џамала Мареја, а Богдановић се својим искуством и квалитетом идеално уклапа у такав профил играча.
Српски бек је раније истицао да му је приоритет останак у НБА лиги, упркос повременим спекулацијама о могућем повратку у Евролигу.
Управо због тога наредни дани би могли да буду веома занимљиви, јер ће један од најбољих српских кошаркаша поново имати прилику да бира нову средину.
После скоро деценије проведене у најјачој лиги света, Богдановић улази у нову фазу каријере. Где ће наставити пут, требало би да буде познато у наредним недељама.
Коментари