Дончић надиграо Вембањаму у дербију Тексаса

Кошаркаши Далас маверикса савладали су Сан Антонио спарсе 120:109 у првом мечу ова два тима у новој сезони НБА лиге.

Прошлогодишњи прваци Запада славили су на отварању пред својом публиком пре свега захваљујући одличној трећој деоници.

После првог полувремена проистеклог и окончаног благом предношћу Сан Антонио спарса (49:47), следи пораст игре домаћина на преокрет. Последња деоница је послужила тек да се вођство дигне на ненадмашну границу.

Лука Дончић је предводио Далас са 28 поена, 10 скокова и осам асистенција, а најлепши потез меча био је његов изузетно тежак пас иза леђа у угао, "кроз уши" Вембањаме.

Клеј Томпсон је бриљирао на дебију за нови клуб са 22 поена и седам скокова, погодивши шест од 10 шутнутних тројки. Центар Дерек Лајвли је остварио дабл-дабл од 15 поена и 11 скокова.

Јулијан Шампањ и Џереми Сохан су били најефикаснији код гостију са по 18 поена. Виктор Вембањама је уписао 17 поена и девет скокова.

Мавсима следи гостовање код Финикса, а Спарси играју први меч код куће против Хјустона.

Резултати претходне ноћи НБА лиге:

Вашингтон визардс - Бостон селтикс 102:122
Далас маверикс - Сан Антонио спарс 120:109
Денвер нагетс - Оклахома сити тандер 87:102
Сакраменто кингс - Минесота тимбервулвс 115:117

среда, 05. фебруар 2025.
2° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове