Ларкин водио Ефес до победе над Олимпијакосом, Монако рутински са Виртусом

Кошаркаши Анадолу Ефеса победили су Олимпијакос резултатом 91:85 у мечу четвртог кола Евролиге.

Ефес је дошао до друге победе, а Олимпијакос је забележио трећи тријумф.

Гости су имали двоцифрену предност после прве деонице, али је Ефес успео да преокрене и у завршници обезбеди вредан тријумф.

Шејн Ларкин је био најрасположенији у домаћем тиму са 24 поена, а Даријус Томпсон је убацио 13 поена.

Са друге стране истакао се Иван Фурније са 20 поена, док је 17 додао Шакил Мекисик.

Ефес у следећем колу гостује у Милану, а Олимпијакос путује у Минхен.

Монако рутински са Виртусом

Монако је на домаћем терену победио Виртус резултатом 101:85.

Виртус је тако остао једина екипа која још увек није забележила победу, док је Монако уписао трећи тријумф.

Домаћи су утакмицу преломили у трећој деоници, након чега Виртус није успео да одговори.

Најефикаснији у редовима домаће екипе био је Ели Окобо са 20 поена, док је Мајк Џејмс додао 19 поена.

Виртус је предводио Торнике Шенгелија са 17 поена.

У наредном колу Монако дочекује Париз, док ће Виртус гостовати код Партизана.

Асвелових 20:2 за победу над Басконијом

Екипа Асвела уписала је други тријумф у сезони, победивши Басконију са 76:69 на свом терену.

Дуел је прошао у знаку серија на обе стране. Басконија је успела да серијом од 10 поена пређе са минус седам (54:51) у плус три (54:41) на крају трече деонице. Кошем Лувавуа-Кабароа, гости на шест минута и 20 секунди до краја долазе до предности од 11 поена, међутим ту није меч окончан.

Асвел завршава утакмицу са невероватних 20:2 и успева да слави. Тим Пабла Ласа шест минута није убацио ниједан поен.

Тео Маледон је бриљирао код Асвела са 25 поена, док је Нил Сако уписао дабл-дабл од 14 поена и 12 скокова. Чима Монеке је предводио Басконију са 18 поена, осам скокова и четири асистенције. Донта Хол га је пратио са 15 поена и седам скокова.

Басконија и Асвел су на по две победе и два пораза. У следећем колу, Асвел гостује код Барселоне, а Басконија дочекује Албу.