Фенербахчеу припао дерби првог кола Евролиге против Олимпијакоса

Кошаркаши Фенербахчеа победили су Олимпијакос резултатом 82:71 у мечу првог кола Евролиге

Домаћи су боље започели меч, пре свега захваљујући Бобану Марјановићу и након прве четвртине су имали вођство.

У наставку су се кошаркаши Олимпијакоса разиграли и успели да дођу до предности коју су задржали и на полувремену, а истицао се Мозес Рајт.

Резултатска клацкалица настављена је и у другом полувремену, а Рајту су се придружили Везенков и Петрушев, док је Вејд Болдвин био поентерски најрасположенији у редовима турске екипе.

Играло се кош за кош у четвртој деоници, све док Фенер на око четири минута до краја није успео да дође до предности од осам поена коју је до краја и увећао.

Најефикаснији у победничком тиму био је Болдвин са 19 поена и седам асистенција, Најџел Хејс Дејвис је додао 15, а Бонзи Колсон десет поена. Марјановић је меч завршио са осам поена, а Марко Гудурић је додао четири поена.

Олимпијакос је предводио Рајт са 15 поена, а 13 је додао Шакил Мекисик. Везенков је постигао 11 поена, док се Петрушев зауставио на девет поена.

У наредном колу Фенербахче ће гостовати код Ефеса, а Олимпијакос дочекује Жалгирис.