Спартак се коцкао, али дошао до победе против ФМП-а

Кошаркаши Спартака из Суботице победили су ФМП резултатом 93:86 у последњој утакмици четвртог кола АБА лиге.

Спартак је дошао до другог тријумфа у сезони, а ФМП је забележио други пораз.

Након уводних неколико минута, Спартак је направио серију 11:0 у дошао до предности коју је одржавао све до краја првог полувремена.

Расир Болтон био је најрасположенији у домаћем тиму, погодивши три тројке из исто толико покушаја. Велику испомоћ имао је у Луки Церовини, што је уз солидно издање Душана Милетића било превише за одбрану гостију.

Са друге стране, Јован Новак је такође био перфектан ван линије за три поена, што је било и једино оружје "пантера" који су погодили 9 од 12 шутнутих тројки у првом делу. Проблем је представљао шут за два, односно само 21 одсто реализованих покушаја.

У другом делу меча је ФМП покушао да се врати, али је тек пред крај сусрета успео да се резултатски приближи. Играчи гостујуће екипе били су много ефикаснији у нападу, али нису подигли ниво игре у одбрани, због чега је Спартак на крају дошао до победе.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Болтон са 17 поена, а Девон Денијелс је додао 15 поена. Милетић и Каза Каџами Кин уписали су по 14 поена.

ФМП је предводио Новак са 18 поена, а 17 је постигао Матиц Ребец.

У наредном колу Спартак путује у Дубаи, док ће ФМП дочекати Цибону.