Партизан победом против Студентског центра задржао савршен скор у АБА лиги

Кошаркаши Партизана победили су Студентски центар резултатом 80:60 у мечу четвртог кола АБА лиге.

Партизан је задржао савршен учинак и прво место на табели, док је Студентски центар забележио други пораз.

Домаћа екипа је добро парирала црно-белима у већем делу прве четвтине, а истицао се Ерик Нил. Међутим, пред крај прве деонице Партизан је показао каквим нападачким квалитетом располаже и брзо је дошао до осетније предности.

Предњачио је Карлик Џоунс ког је шут, као и остатак екипе, феноменално служио. У другој четвртини је по уласку у игру постигао десет поена за само два минута, а када су му се придружили Брендон Дејвис и Ифе Лундберг било је јасно да се Студентском центру не пише добро.

Партизанов проценат шута из игре износио је готово 70 одсто, а проценти су били изузетно високи и за три поена. Међутим, црногорска екипа је такође играла добро у нападу, али дефанзивно није успевала да парира ривалу.

У другом полувремену је тим Жељка Обрадовића одржавао вођство, а предњачио је трио који је блистао и у првом делу. Са друге стране, истакао се Емир Хаџибеговић, али то није било довољно да се домаћи озбиљније примакну.

Четврта четвртина протекла је без много узбуђења, те су црно-бели без проблема привели меч крају и стигли до четврте везане победе у АБА лиги.

Најефикаснији у редовима победничке екипе био је Карлик Џоунс са 19 поена. Лундберг је додао 13, а Дејвис десет поена.

Студентски центар је предовдио Хаџибеговић са 13 поена, а десет је постигао Нил.

У наредном колу Партизан гостује код Задра, а Студентски центар путује у Ново Место.