Истанбулски евролигашки дерби припао Фенербахчеу

Кошаркаши Фенербахчеа победили су као гости Ефес резултатом 83:78 пред меч против Црвене звезде у трећем колу Евролиге. Бајерн је пред меч против Партизана поражен у мечу другог кола Евролиге од Панатинаикоса резултатом 79:94.

Фенербахче је на истом скору као Црвена звезда, 2-0, док је Ефес на 1-1.

Тим из азијског дела Истанбула је после неколико уводних минута у првој четвртини преузео иницијативу, па је после уводног дела имао предност 27:21.

Гости су на почетку друге деонице стекли двоцифрену предност, а на полувремену су водили 46:37.

У 29. минуту су због међусобног кошкања на терену искључени Елајџа Брајант и Тарик Биберовић. Вођством гостију 60:51 ушло се у последњих 10 минута.

Деловало је да је меч преломљен кад је у 33. минуту Фенербахче стекао плус 14 - 70:56, али је два минута пре краја Ефес изједначио на 74:74. Гости су у завршници ипак успели да се одлепе и стигну до друге победе на старту сезоне.

У победничкој екипи Бонзи Колсон је дао 16 поена, Вејд Болдвин 15, Артурс Жагарс и Најџел Хејс-Дејвис по 11, а Кем Бирч 10. Српски репрезентативац Марко Гудурић дао је осам поена, уз шест скокова и три асистенције за 20 ипо минута. Бобан Марјановић није улазио у игру.

Дан Отуру је предводио Ефес са 21 поеном, Елајџа Брајант је додао 15, а 11 Родриг Бобуа.

У наредном колу, Фенербахче у уторак дочекује Црвену звезду, док ће Ефес истог дана у госте Макабију у Београд.

Панатинаикос перфектан после два кола

Бајерн је сад на скору 1-1, док се Панатинаикос са две победе на старту прикључио Црвеној звезди, Фенербахчеу и Монаку који такође имају по два славља.

У победи грчког шампиона доминирао је Матијас Лесор. Некадашњи члан Партизана је дао 22 поена и имао шест скокова.

Кендрик Нан је дао 17, Хуанчо Ернангомез 12, а Џерајан Грант 11. Девин Букер је био најефикаснији у бајерну са 15 поена, Карсен Едвардс је дао 14, а некадашњи кошаркаш Партизана Јам Мадар 11.

Српски кошаркаш Владимир Лучић имао је лоше вече. Капитен Бајерна је за нешто мање од 21 минут постигао два поена (1/3 двојке, 0/3 тројке) и имао два скока и једну асистенцију.

Бајерн у уторак стиже на ноге Партизану, док ће Панатинаикос истог дана у госте Паризу.