Америка савладала Аустралију у Абу Дабију

Репрезентација Сједињених Америчких Држава савладала је Аустралију резултатом 98:92 на предолимпијском припремном турниру у Абу Дабију.

Американци су сјајно отворили утакмицу преко расположених Леброна Џејмса и Ентонија Едвардса који су погодили по две тројке у прва три минута утакмице, а на крају прве четвртине „јенкији“ су већ имали шест постигнутих кошева ван линије 6,75. У Аустралији једини расположен на почетку утакмице био је бивши кошаркаш Партизана Џок Лендејл. Занимљиво у овом кварталу репрезентативци Америке нису постигли ниједан поен у рекету. Резултат је био 32:21 за Американце.

На почетку друге четвртине амерички селектор Стив Кер одлучио је да замени комплетну петорку, у којој се највише истакао Џејсон Тејтум. Разлика се само повећавала и на полувремену је резултат био 53:37 за Американце.

Друго полувреме започело је још супериорнијом игром олимпијског шампиона из Токија. Најрасположенији у том моменту био је Ентони Дејвис и у једном тренутку изабраници Стива Кера имали су и плус 22, али је Данте Егзум добрим потезима смањио разлику и на крају трећег квартала било је 75:61.

У последњој деоници виђена је потпуно другачија утакмица. Аустралија је била у проблему због четири фаула Лендејла, али се вратиила у меч највише захваљујући Џошу Гидију и добром игром смањила разлику на само минус четири у поседњем минуту утакмице, али снаге за тотални преокрет није било.

У саставу победника није било Кевина Дурента због повреде.

У америчком тиму највише су се истакли Ентони Дејвис са 17 поена, Девин Букер са 16 и Џејсон Тејтум са 14 постигнутих кошева, а двоцифрени су били још и Леброн Џејмс, Бем Адебајо и Џоел Ембид .

У Аустралији најефикаснији био је Џок Лендејл са 20 поена, а пратили су га Џош Гиди и Дејсон Данијелс са 17, односно 14 постигнутих поена.

Аусрталија следећи меч у Абу Дабију играће у уторак против репрезентације Србије у 18 часова.