Читај ми!

Реалова "метла" за повратак на шпански трон, Руди Фернандез се опростио са трофејом

Кошаркаши Реал Мадрида освојили су 37. титулу првака Шпаније победом над Мурсијом 84:73 у трећем мечу финалне серије плеј-офа националног првенства.

Убедљивe победе код куће у прва два дуела су испраћене и тријумфом у гостима за "метлу" од 3-0 у серији.

50785990

После доброг старта "краљевског клуба", Мурсија је кренуча да хвата залет крајем прве деонице, завршивши прво полувреме са предношћу 40:32. Крајем друге деонице достили су и двоцифрену предност - 38:28.

То за овогодишње финалисту и прошлогодишњег првака Евролиге не значи ништа. У трећој деоници је предност домаћина кренула да се топи и да се претаче на страну Реала. После 40 минута игре је уписана сигурна победа.

Нарочито је овај трофеј важан Рудију Фернандезу, који се опростио од Реал Мадрида и клупске кошарке. Ово је трипла круна за Реал ове сезоне, освојили су Суперкуп Шпаније, Куп Краља и титулу у АЦБ лиги.

Најефикаснији у редовима победничког састава били су Џанан Муса са 18 и Марио Хезоња са 17 поена. Факундо Кампацо је уписао 13 поена, седам скокова и четири асистенције.

Дилан Енис је био најрасположенији код Мурсије са 18 поена.

среда, 02. април 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом