Бостон поново сигуран на свом паркету - серија се сели у Тексас

Кошаркаши Бостон селтикса савладали су на свом паркету екипу Далас маверикса 105:98 у другом мечу финалне серије, па сада воде са 2:0. Лука Дончић је меч завршио са трипл-даблом, али то није значило Даласу којем је фалило расположених појединаца.

Далас је боље отворио утакмицу. Бољи проценти шута, на већем узорку доносили су му предност, током првих 15-ак минута. Бостон је у игри у овом делу остајао захваљујући великом броју изведених пенала, па је највећа предност гостију износила тек седам поена.

Друга четвртина донела је пар промена вођства, а тимови су константно играли чврсту одбрану коју је подигнут судијски критеријум дозвољавао тада.

На полувреме тимови су отишли са резултатом 54:51 у корист Селтикса.

У другом полувремену меча у "Ти-Ди гардену", Бостон је изгледао као екипа која више жели победу. Контролисали су резултат и водили током читавог дела, а средином последњег периода отишли су и на максималних 14 поена предности.

Далас је поенима Вошингтона и Гафорда успео да приђе на минус пет, али не и да унесе додатну неизвесност.

Најефикаснији појединац на меч био је Лука Дончић који је играо под повредом. Он је за скоро 43 минута на паркету убацио 32 поена уз 11 скокова и 11 асистенција.

Вошингтон га је пратио са 17 поена, док је 16 убацио Ирвинг.

У екипи Бостона, најбољи је био Џру Холдеј са 26 поена, 21 је додао Браун, док су по 18 убацили Вајт и Тејтум.

Наредни меч се игра 13. јуна у Даласу, а победник је екипа која прва дође до четири победе у серији.