Далас се придружио Бостону и финалу НБА лиге - Дончић МВП финалне серије Запада

Кошаркаши Далас маверикса пласирали су се у финале НБА лиге победом над Минесота тимбервулвсима резултатом 124:103 у петом мечу финала Западне конференције.

Далас се вратио у финале први пут после 2011. године када је и освојио једину титулу.

Од самог почетка су Маверикси показали да су одлучни у томе да серију заврше у пет, када већ нису успели у четири утакмице.

Већ након прве четвртине су имали 16 поена предности, док је разлика на полувремену у корист екипе Џејсона Кида износила 29 поена.

Тада се већ могло наслутити да ће се Далас придружити Бостону у финалу, нарочито имајући у виду истрошеност играча Минесоте после серије са Денвером.

До краја Тимбервулвси нису успели чак ни да утакмицу учине интересантинијом, те ће морати наредне сезоне да поново покушају да дођу до своје прве титуле.

Као и много пута у досадашњем току плеј-офа, најефикаснији играчи утакмице били су Кајри Ирвинг и Лука Дончић.

Обојица су постигли по 36 поена, док је Дончић забележио и десет скокова.

Словеначки репрезентативац је проглашен и за најкориснијег играча финалне серије Запада, након феноменалних партија у свих пет мечева.

Минесоту су предводили Карл-Ентони Таунс и Ентони Едвардс са по 28 поена.

Прва утакмица финала на програму је у ноћи између 6. и 7. јуна.