Мега изборила мајсторицу са Партизаном

Кошаркаши Меге изборили су мајсторицу у полуфиналу кошаркашке Супер лиге Србије, пошто су у другом дуелу били бољи од Партизана 92:88.

Мега је црно-беле успела да савлада после неизвесне завршнице.

Партизан је доста боље отворио меч, током прве четвртине су имали комотних 12 поена предности, а после 10 минута су водили 28:18. У нааставку је Мега заиграла мало боље, успела је да на полувремену смањи заостатак на шест поена.

Тим Жељка Обрадовића у других 20 минута није личио на себе. Црно-беле у трећем делу није служио шут са дистанце, изгубили су пет лопти, а из игре били скромни са четири поготка из 11 покушаја.

Ово је донело Меги убедљивих 26:15 у трећем периоду, па су пред одлучујући период водили 67:62. У последњих 10 минута, Мега је имала и 11 поена предности, али је Партизан успео да приђе на минус два, али и да има напад за изједначење који није успело да искористи.

Најефикаснији у редовима победника био је Филип Јовић са 14, Ламар Филипс је постигао 13, док су Андрија Јелавић и Илија Милашевић дали по 12 поена.

У редовима Партизана истакли су се Бруно Кабокло са 18 и Џејлен Смит са 17 поена.

Трећа утакмица, у којој је Партизан домаћин, играће се у четвртак од 18 часова у Београдској арени.

Победника мајсторице Меге и Партизана у финалу чека Црвена звезда која је са 2:0 у серији била боља од ФМП-а.

Финална серија као и полуфиналне игра се на две добијене.