Макаби после преокрета у последњој четвртини повео против Панатинаикоса у плеј-офу Евролиге

Кошаркаши Макабија савладали су у Атини после преокрета екипу Панатинаикоса 91:87 у мечу плеј-офа Евролиге.

Узбудљива утакмица у "Олимпиској хали у Атини", припала је гостима који се налазе у јако доброј позицији пред наставак серије.

Домаћи тим контролисао је сусрет и водио током његовог већег дела, а почетком треће четвртине имали су и максималних 12 поена предности. Панатинаикос је у прва три периода предводио Матијас Лесор уз Луку Вилдозу.

У одлучујућу четвртину зелени су ушли са седам поена предности, али су Колсон и Болдвин тада покренули госте из Тел Авива, серијом поена, донели су предност својој екипи. Нестрпљивост је могла да их кошта победе, јер су 50 секунди пре краја дозволили Панатинаикосу да поравна резултат на 87:87.

Лорензо Браун је у наредном нападу погодио од таблу за предност гостију, а победу је слободним бацањима три секунде пре краја запечатио Нибо.

Најефикаснији код Макабија су били Колсон са 18, Браун са 16, Болдвин са 15 и Нибо са 12 поена.

Код Панатинаикоса истакли су се Лесор са 22, Слукас са 12 и Грент и Григонис са 12 поена.

Наредни меч игра се за два дана такође у "ОАКИ".