Хауард одвео Басконију у плеј-оф - Виртус без пласмана у четвртфинале Евролиге

Кошаркаши Басконије пласирали су се у плеј-оф Евролиге савладавши Виртус резултатом 89:77 у мечу за осмо место.

Басконија је након пораза од Макабија и пропуштене шансе за освајање седмог места успела да надигра тим из Болоње и домогне се последње позиције која води у нокаут фазу.

Прво полувреме било је веома неизвесно и ниједна екипа није успела да оствари предност већу од пет поена.

Након готово пет минута игре у првој четвртини било је 9:8 за Басконију, а само два играча су се уписивала у листу стрелаца - Марко Белинели и Тадас Седекеркис.

Екипе су се након тога до краја полувремена смењивале у вођству, а осим Седекеркиса, у домаћој екипи су се разиграли Маркус Хауард и Мет Костело.

Хауард је већ након 20 минута игре имао чак девет покушаја за три поена, од којих је погодио три. Данијел Хекет и Ифе Лундберг су преузели одговорност на дугој страни и након првог полувремена резултат је био изједначен.

Међутим, већ почетком другог полувремена утакмица је била преломљена. Виртус је почео превише да греши у нападу, а Хауард је ушао у једну од својих карактеристичних серија од којих стрепи остатак екипа у плеј-офу.

Погодио је четири тројке и предводио свој тим до двоцифрене предности коју екипа Луке Банкија није успела да стигне.

Пробудио се Торнике Шенглелија у другом делу, али када год би Виртус припретио, Хауард и Костело су имали спреман одговор.

До краја меча Виртус није успео да направи значајнију серију неопходну за преокрет, те ће Басконија бити та која ће ићи на мегдан Реалу у четвртфиналу.

Хауард је био најефикаснији играч утакмице са 28 поена, док је Костело додао 19, а Седекеркис 16 пеона.

Виртус је предводио Шенгелија са 16 поена.

Басконија је меч одиграла без Чиме Монекеа који је повредио леви скочни зглоб.