Филаделфија боља од Мајамија, Јовићевих 11 поена

Кошаркаши Филаделфије победили су на гостовању екипу Мајамија 109:105. Српски кошаркаш Никола Јовић уписао је 11 поена у пораженом тиму.

Филаделфија је уписала трећи узастопни тријумф, док је Мајами после три везане победе убележио пораз.

Од почетка утакмице Филаделфија је наметнула висок ритам игре коју играчи Мајамија нису испратили. Рано вођство је гостујућим кошаркашима донело растерећену игру у нападу, те су постизали кошеве са свих позиција.

Мајами је у једном наврату у првом полувремену дошао до изједначења, при резултату 43:43. Потом је Филаделфија наставила добру учинковитост све до краја треће деонице када је Мајами дошао до вођства од пола коша - 88:87.

У одлучујућој четвртини Мајами је имао предност практично до краја меча, али је Филаделфија серијом од 13 поена ипак показала бољу тимску игру 107:102 и на крају уписала важан тријумф за наставак НБА лиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Тајрес Макси са 37 поена, 11 асистенција и девет скокова. Џоел Ембид је убацио 29 поена.

У тиму Мајамија истакли су се Тери Розје са 22 и Џими Батлер са 20 поена.

Никола Јовић уписао је 11 поена, пет скокова и једну асистенцију за безмало 20 минута у игри.

Филаделфија ће у наредном колу гостовати код Мемфиса, а Мајами код Хјустона.