Јокић на ивици трипл-дабла, Денвер поражен од Финикса

Кошаркаши Денвер нагетса поражени су од Финикс санса 104:97 у мечу регуларног дела сезоне НБА лиге. Никола Јокић поново је био на ивици трипл-дабла, убацио је 22 поена уз девет скокова и 10 асистенција.

Кошаркаши Финикс санса настављају борбу за директан плеј-оф, док су Нагетси само победу, али и утакмицу више далеко од другопласиране Оклахоме.

Екипа из Аризоне је иако то коначни резултат не каже, контролисала меч од првог до последњег минута.

Нагетси су у игри били само до почетка друге четвртине, а једино вођство имали су пар минута по самом почетку меча.

Финикс је константно водио, у пар наврата и са максималних плус 15, али су кошаркаши Мајка Мелоуна неколико пута прилазили на само два и три поена разлике, додуше само до краја треће четвртине, јер је победник у последњој чувао двоцифрено вођство до минут пред крај меча, када је домаћа екипа успела да ублажи пораз.

Најефикаснији кошаркаш на утакмици био је Кевин Дурент са 30 поена уз 13 скокова, Букер је додао 17, Ален 13, а Бредли Бил 10 поена.

У тиму Денвера, Јокић је био најистакнутији са 22 уз девет скокова и 10 асистенција, Гордон и Портер постигли су по 18 поена, Колдвел-Поуп је тиму допринео са 13, а Џексон са 11.