Шарлот побеђује на српски погон - рекорд каријере Мицића

Кошаркаши Шарлота победили су на гостовању екипу Мемфиса резултатом 110:98, а један од најзаслужнијих за тријумф Хорнетса био је репрезентативац Србије Василије Мицић који је постигао 25 поена, што му је рекорд у досадашњој НБА каријери.

Шарлот је на гостовању у Тенесију уписао други тријумф у последње три утакмице, што му неће много помоћи да се домогне места које води у плеј-ин Источне конференције. Једнако далеко од доигравања су и Гризлиси на Западу.

Хорнетси су контролисали резултат и дешавања на терену током читаве утакмице. Добили су прву четвртину резултатом 31:19, у другој су умакли на највећих плус 18 (54:36), а нису се успаничили када су домаћи у неколико наврата заостатак свели на четири поена у трећој деоници.

Репрезентативац Србије Василије Мицић био је један од најзаслужнијих за тријумф свог тима. За 30 минута на паркету постигао је 25 поена, што му је нови рекорд НБА каријере.

Само две асистенције су недостајале некадашњем плејмејкеру Меге и Црвене звезде за дабл-дабл учинак, а стигао је и да украде две лопте.

Инспирисани Мицић је из игре промашио само један шут из 10 покушаја (5/6 за три поена), а непогрешив је био са линије слободних бацања - 2/2.

Лепу минутажу добио је и други српски кошаркаш у редовима Хорнетса - Алексеј Покушевски који је искористио указаних 26 минута да убаци девет поена, ухвати пет лопти и подели три асистенције.

По узору на искуснијег сународника, Покушевски је промашио само један шут из игре - 4/5 (1/2 за три поена).

Испред Мицића су по броју поена били само Мајкл Бриџис са 27 и Мемфисов Грегори Џексон са једним поеном мање.