Филаделфија немоћна без Ембида, Богдановић двоцифрен у победи Атланте

Кошаркаши Атланте хокс победили су Филаделфију 127:121. Српски кошаркаш Богдан Богдановић уписао је 13 поена, три асистеније и три скока у победничком тиму.

Филаделфија је изгубила осам од последњих девет утакмица у низу.  У тиму Севентисиксерса није било Џоела Ембида који је оперисао менискус.

Атланту је до победе предводио Треј Јанг са 37 поена. Капитен српске репрезентације Богдан Богдановић је на паркету провео 34 минута и за то време постигао је 13 поена, три асистенције и исти број скокова. Оњеке Оконгву додао је 21 поен, а Садик Беј је имао 16 поена и 11 скокова.

Јанг је у последњој четвртини постигао 13 поена, поред тога завршио је меч са 12 асистенција и 77. пут у каријери је постигао 30 или више поена и 10 или више скокова на утакмици.

Кели Оубре је постигао 28 поена, а Тобајас Харис 21 за Филаделфију.

Хокси су постигли 73 поена у првом полувремену и направили предност од 17 поена разлике пре паузе - 73:56.

Поред Ембида, Сиксерси су били без Ол-стар бека Тајриса Максија, Ника Батума, Де'Ентонија Мелтона и Роберта Ковингтона.

У наредном колу Атланта ће гостовати у Хјустону код Рокетса, а Филаделфија дочекује Вашингтон визардсе.

У осталим утакмицама Бостон је био бољи од Вашингтона 133:129, Торонто српског тренера Дарка Рајаковића је победио Хјустон 107:104, а Милвоки је рутински савладао Шарлот 120:84.