Без Јокића и Дончића Денвер и Далас непрепознатљиви

Протеклу ноћ у НБА лиги обележили су изостанци са терена прослављених асова Николе Јокића и Луке Дончића што се драстично одразило на поразе њихових тимова. Српски центар је изостао из тима због болова у леђима и Денвер је поражен од Оклахоме са 105:100, а словеначки репрезентативац је одсуствовао због повреде зглоба, па је његов Далас декласиран од Минесоте са 121:87.

Прослављени Сомборац је пропустио гостовање у Оклахоми, али је Србија имала одличног представника у "Пајком центру" у Василију Мицићу који је једном од најбољих игара у НБА лиги дао значајан допринос победи домаћина.

У игри је провео мање од 17 минута, али је био изузетно ефикасан убацивши 12 поена уз пет асистенција чиме је био трећи по ефикасности у победничком тиму.

Домаћин је опет сјајном игром предводио Шај Гилџус Александер са 34 постигнута поена, а Чет Холмгрен га је пратио са 18 поена и управо су њих двојица одлучили победника.

На другој страни без Николе Јокића Денвер је био непрепознатљив и тим је имао скроман учинак. Арон Гордон, Џамал Мари и Реџи Џексон убацили су по 16 поена, а Мајкл Портер један мање.

Овом победом Оклахома се изједначила са Денвером по броју победа и претекла га на табели.

Изостанак Луке Дончића се још драстичније одразио на тим Даласа који је на гостовање Минесоти дошао и без Кајрија Ирвинга и Дантеа Егзума па су декласирани са чак 121:87.

Маверикси су се добро држали до средине треће четвртине, а онда је Карл Ентони Таунс преузео иницијативу и водио Минесоту до убедљиве победе.

Дао је четири тројке из шест покушаја и меч завршио са 29 поена, а један скок му је недостајао за дабл-дабл, док је француски центар Руди Гобер додао 17 поена.

У пораженом тиму Џош Грин је био први стрелац са 18 поена.

Протекле ноћи на теренима се нису појављивали ни Никола Јовић у победи Мајамија над Сакраментом са 115:106, односно Бобан Марјановић у поразу Хјустона од Њу Орлеанса са 110:99.