Крах Виртуса против Барселоне пред меч са Партизаном, Жалгирис убедљив против Ефеса

Кошаркаши Жалгириса надиграли су у Каунасу екипу Ефеса 96:70 у утакмици 24. кола Евролиге. Убедљиве победе уписали су и Панатинаикос против Арманија 79:62, али и Барселона против Виртуса 84:57 који ће у наредном колу дочекати екипу Партизана.

Литвански представник је до девете победе у Евролиги стигао без превише проблема.

Домаћа екипа је већ у првој деоници направила значајну резултатску предност. После уводних 10 минута Жалгирис је имао 20 поена предности, а предност је на полувремену нарасла на плус 21

Ефес је у трећем периоду одговорио Литванцима на серију поена, па су серијом 9:0 успели да колико толико ублаже заостатак пред почетак последње четвртине у којој поново нису имали решење за расположене домаћине.

Бирутис је у екипи Жалгириса био најефикаснији са 18 поена, Манек Шмитс и Улановас допринели су са по 13, а Димша са 11.

У екипи Ефеса једини расположени били су Клајбурн са 19 и Томпсон са 17 поена.

Панатинаикос убедљив против Олимпије

Панатинаикос је у Атини такође без превише проблема стигао до 14. победе у најелитнијем европском клупском кошаркашком такмичењу.

Екипа Ергина Атамана водила је већ после прве деонице, а стечену предност повећавали су до самог краја меча.

Најефикаснији у зеленима био је Григонис са 15 поена, Ернангомез је додао 12, колико и Матијас Лесор, док су по 10 уписали Нан и Калаицакис.

У Олимпији највише поена постигао је Нејпир - 16, док се Никола Миротић у повратку на паркет уписао са 11.

Барселона се одржала на другој позицији

"Блауграна" је пети пут у низу остала неосвојива тврђава, јер је Барселона после: Реала, Басконије, Олимпијакоса и Жалгириса убедљиво надиграла и Виртус.

Каталонски тим је тако у директном окршају за другу позицију савладао ривала из Италије од којег сада имају победу више.

Највећу разлику домаћи тим направио је у другој четвртини када су госте лимитирали на свега 10 поена, а екипа Луке Банкија није успела да у другом полувремену надокнади 15 поена заостатка из првог.

Центар Барселоне, Вили Ернангомез постигао је 17 поена, Лапровитола је додао 16, а Брисуела и Паркер по 11.

У тиму Виртуса истакли су се Кординије са 12 поена и Лундберг са 11.