Ни 62 поена Девина Букера нису помогла Финиксу да избегне пораз од Индијане

Кошаркаши Финикс санса поражени су у гостима од Индијана пејсерса 133:131 у утакмици ргуларног дела НБА лиге. Девин Букер убацио је 62 поена, али није помогао тиму да избегне пораз.

Иако по именима има вероватно најјачу екипу још од почетка двехиљадитих, Финикс игра неконстантну кошарку ове сезоне.

Од њих је била боља Индијана која је до победе стигла захваљујући бољој последњој деоници.

Гости су боље отворили утакмицу. На полувремену, екипа Френка Вогела водила је 10 разлике - 80:70. У трећем периоду успела је да одржи предност, али је у одлучујућој деоници ушла у лош ритам због којег је постепено губила предност, да би у последњем минуту остала и без победе.

Финикс је на мечу имао и 17 поена вишка.

Најбољи у редовима победничке екипе био је Паскал Сијакам са 31 поеном, али и седам скокова уз четири асистенције, Оби Топин додао је 23 поена, по 22 постигли су Хембард и Незмит.

У екипи Санса, Девин Букер убацио је 62 поена што му је други најбољи учинак у каријери, пошто је у марту 2017. године Бостону убацио 70 поена. Он је шутирао 22 од 37 из игре, шест од 12 за три поена и 12 од 13 са линије пенала.

Кевин Дурент убацио је 20 поена уз седам скокова и шест асистенција.