Олимпијакос без невероватног преокрета у Мадриду, Мотли незадржив за Виртус

Кошаркаши Фенербахчеа славили су над Виртусом 88:75 у мечу 23. кола Евролиге. Убедљиве тријумфе су забележили Макаби и Асвел, док је Реал Мадрид одбио налет Олимпијакоса за славље 90:85.

Виртусови најсветлији моменти у Истанбулу били су током друге деонице, кад су стигли до плус девет. Фенербахче је успео да то брзо и лако преокрене и дође до вођства већ на полувремену - 52:47.

Трећа деоница је била и пресудна. Фенербахче је добио тих 10 минута 19:9, што је било довољно да се меч приведе мирној завршници.

Центар Фенербахчеа Џонатан Мотли одиграо је врхунску партију са 23 поен и 11 скокова уз 9/11 из игре. Скоти Вилбекин је убацио 15 поена и поделио шест асистенција. Марко Гудурић је забележио 10 поена (3/3 за два, 0/2 за три, 4/4 слободна бацања), четири асистенције и два скока.

У гостујућем саставу у недостатку главног играча Токоа Шенгелије и српског репрезентативца Огњена Добрића је најефикаснији био Ифе Лундберг са 17 поена.

У наредном колу Фенер гостује код Асвела, док Виртус иде у Барселону.

Трећи пораз Виртуса у четири кола, сада су на трећем месту са 15 победа и осам пораза. Фенербахче наставља са успоном форме и на скору су 14-9. Ове две екипе на табели дели Панатинаикос, koји је изгубио у Београду од Макабија 90:75.

Панатинаикосов низ победа стао у Београду

Макаби је убедљиво савладао Панатинаикос 90:75 у хали "Александар Николић".

Тим Одеда Каташа је стигао до 55:42 у трећој деоници, али су гости узвратили и дошли до заостатка од два поена почетком четвртог периода. Домаћини су успешно зауставили налет Панатинаикоса и вратили се на безбедно одстојање.

Вејд Болдвин је био најефикаснији на обе стране са 22 поена. Под 14 поена су убацили Џош Нибо, Лоренцо Браун и Бонзи Колсон.

Панајотис Калаицакис је предњачио код Панатинаикоса са 17 поена. Нан, Митоглу и Грант су убацили по 13 поена.

Макаби се поправио са 13 победа и 10 пораза и сад су на шестом месту. Панатинаикос се изједначио са Фенербахчеом са скором 14-9, прекинувши низ од четири победе.

"Балкански тандем" предводио Реал против Олимпијакоса

Нови тријумф за браниоца титуле и лидера Евролиге. Реал Мадрид је одолео Олимпијакосу у славио 90:85 у "Визинк арени".

Олимпијакос је успео да великим напорима и захваљујући феноменалном ветерану Костасу Папаниколауу да се вратио са заостатка од 24 поена и дође до минус три у последњем минуту. Ипак, није било преокрета или продужетка, јер је на 11 секунди до краја Факундо Кампацо поставио коначан резултат.

Реал су предводили Џанан Муса са 20 и Марио Хезоња са 16 поена. Габријел Дек је стао на 14 поена, док је Факундо Кампацо био на прагу дабл-дабла са 12 поена и девет асистенција.

Папаниколау одавно није имао овако добру партију, убацио је чак 25 поена за Олимпијакос. Алек Питерс га је пратио са 12, а Лук Сикма са 10 поена и 10 скокова.

Мадриђани су стигли до 20. победе, док је Олимпијакос пао на 12-11.

Следећи ривал Реалу код куће је Макаби, а Олимпијакос игра у Пиреју са Албом.

Асвел славио у Минхену

Пети тријумф француског тима ове сезоне дошао је неочекивано лако. Славили су против Бајерна као гости са 76:64.

Асвел је одиграо можда и најбољу партију ван свог терена у досадашњем току сезоне. Од друге деонице су преузели контролу над мечом и нису препуштали ривалу да се примакне.

Парис Ли је био први стрелац Асвела на мечу са 21 поеном. Мустафа Фал је остварио дабл-дабл од 16 поена и 13 скокова. Едвин Џексон је стао на 13, а Мајк Скот на 12 поена.

Карсен Едвардс је био далеко најрасположенији код домаћина са 21 поеном. Владимир Лучић је уписао шест поена, три скока и две асистенције за 30 минута.

Бајерн је сада на скору 9-14 и у наредном колу дочекује Басконију. Асвел са 5-18 ће у 24. колу угостити Фенербахче.