Пораз Атланте од Индијане уз најлошије издање Богдановића у последњих 30 утакмица

Кошаркаши Атланта хокса поражени су на домаћем паркету од Индијане 126:108. Капитен репрезентације Србије, Богдан Богдановић меч је завршио са 10 постигнутих поена, али и најлошије проценте шута од почетка сезоне.

Индијана пејсерси су домаћину само у првој четвртини дозволили резултатску клацкалицу, јер су након уводних 12 минута игре у највећем делу меча имали двоцифрену предност.

Хокси су ипак серијом поена на крају друге деонице успели да приђу на два поседа заостатка, али је гостујућа екипа на почетку трећег периода са две тројке из транзиције и пеналима Мајлса Тарнера успела да поврати двоцифрено вођство које је чувала до самог краја.

Најефикаснији у редовима победничке екипе био је некадашњи саиграч Богдановића у Сакраменту Бади Хилд са 18 поена, исто толико додао је и Оби Топин, Матурин их је пратио са 15 поена, Незмит је додао 13, док су по 12 уписали Џексон и Тарнер.

У редовима Атланте са 29 поена истакао се Дежонте Мари за ког у последње време круже гласине да ће бити трејдован.

Садик Беј постигао је 17 поена, Џонсон је додао 16, а Јанг 13.

Капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић поентерски је одиграо најлошију утакмицу још од почетка новембра, док му је ово шутерски најлошија партија од старта сезоне.

Уписао је 10 поена уз пет скокова и шут из игре три од 12.