Богдановић одличан у победи Атланте над Оклахомом, Мицић без минута

Кошаркаши Атланта хокса победили су екипу Оклахоме резултатом 141:138. Репрезентативац Србије Богдан Богдановић постигао је 23 поена, док Василије Мицић није улазио у игру.

Атланта је савладала Оклахому на свом паркету и прекинула серију од пет победа тренутно једне од најбољих екипа у НБА лиги.

Хокси су суверено владали тереном, убацили су 76 поена већ у првом полувремену и имали резултатску предност од првог коша па све до последњег звука сирене.

Средином друге четвртине имала је Атланта и највећих плус 21, али су гости постепено топили заостатак и пред крај утакмице дошли у ситуацију да запрете великим преокретом.

На крилима незаустављивог Шеја Гилџес-Александера Оклахома је пришла на само три поена заостатка у последњем минуту. Имала је и шут за продужетак, али је Ајзеа Џо промашио.

Репрезентативац Србије Богдановић је меч завршио са 24 поена уз шут за три поена 5/11. Поделио је четири асистенције и ухватио једну лопту.

Најефикаснији у победничком тиму је био Џејлен Џонсон са 28 поена, а Тре Јанг је убацио поен више од Богдановића.

Оклахому је поентерски предводио Шеј Гилџес-Александер који је меч завршио са 33 постигнута поена и био на прагу трипл-дабл учинка - осам асистенција, 13 скокова. Српски кошаркаш Василије Мицић није улазио у игру.