Оклахома надиграла Бостон и наставила победнички низ, Мицић солидан

Кошаркаши Оклахоме победили су Бруклин са 127:123 на свом терену, али је мало недостајало да пропусте прилику да дођу до пете победе у низу. Свој допринос победи дао је и српски бек Василије Мицић који је у игри провео 11 минута.

Оклахома је одлично почела меч и већ у другој четвртини дошла до двоцифрене предности, па се учинило да ће убедљиво наставити победничку серију.

Предвођени Порзингисом и Тејтумом гости су у наставку успели да анулирају ту предност, дођу на само два поена заостатка и уведу меч у крајње неизвесну завршницу.

Ипак тим Оклажоме успева да остане присебан у завршници и успевају да сачувају вођство за коначну победу.

До пете узастопне победе, укупно 23. из 32 утакмице, Оклахому је водио Џејмс Гиди са 23 поена, осам скокова и шест асистенција.

Велики посао одрадио и Чет Холгрем који је меч завршио са 14 поена и седам асистенција, а погодио је и кључне тројке када се Бостон приближио изједначењу.

Српски бек Василије Мицић је одиграо 11 минута током којих је убацио три поена, имао један скок и пет асистенција, а ово му је био четврти наступ у последњих пет мечева.

Најбољи у редовима Селтикса био је тандем Кристапса Порзингиса и Џејсона Тејтума. Литванац је убацио 34 поена и имао 10 скокова, док је Тејтум сакупио 30 поена, 13 скокова и осам асистенција. Пратили су их Дерик Вајт са 19 поена и Џејлен Браун са 15 поена али све то није помогло да избегну први пораз након шест победа у низу.

Упркос прекинутој победничкој серији ово им је тек седми пораз у 33 утакмице, тако да ипак остају водећи тим Источне конференције.