Упркос одличном Јокићу Денвер поражен од Оклахоме

Кошаркаши Денвера поражени су од тима Оклахоме са 119:93 на свом терену упркос новој одличној игри Николе Јокића који је и на овом мечу остварио нови двоструки двоцифрен учинак. Денверов најубедљивији пораз од старта сезоне режирао је Гилџес Александер са чак 40 постигнутих поена.

После серије од шест победа и само дан посне најубедљивије победе над Мемфисом са 142:105,  тим Мајка Мелоуна претрпео је најтежи пораз у текућој сезони.

Иако на свом терену Денвер је успевао да пружи равноправан отпор само током првог полувремена, а онда је у трећем делу меча потпуну иницијативу преузео Гилџес Александер и практично донео победу гостујућој Оклахоми.

Канађанин је у трећој четвртини имао само један промашај а постигао је скоро половину од 40 поена колико је остварио на овом мечу уз 4 скока и 3 асистенције. Тиме је омогућио свом тиму да у завршницу уђе са предношћу од 20 поена, а остварио пету утакмицу коју је завршио са 40 или више поена од старта сезоне.

До тог тренутка искључиво захваљујући Николи Јокићу Денвер је успевао да пружи равноправан отпор али је потом посустао и српски центар.

Меч је завршио са новим дабл-дабл улинком од 19 поена уз десет скокова и осам асистенција али је у другом полувремену само два пута погодио кош. Последња два и по минута треће деонице и добар део последње преседео је на клупи, будући да је питање победника било одавно решено.

У победничком тиму Александера је најбоље пратио Чет Холмгрен са 24 поена док су двоцифрени били Гиди са 12 и Вилијамс са 11 поена.

Прилику у Оклахоми добио је и Василије Мицић који је за непуних 14 минута на паркету уписао две асистенције, један скок и два поена уз погођен један од четири шута из игре.

Кошаркаши Сакрамента победили су на гостовању екипу Атланте резултатом 117:110, а репрезентативац Србије Богдан Богдановић је постигао 12 поена уз четири скока и пет асистенција за поражени тим.