Крка у Новом Месту поразила Борац

Кошаркаши Крке победили су Борац на домаћем паркету 89:80 у утакмици 13. кола регионалне АБА лиге.

Словеначки представник је до победе стигао бољом последњом деоницом.

У прве две четвртине ривали су играли у серијама и у великом броју наврата се смењивали у вођству, ипак домаћа екипа боље је ушла у друго полувреме.

Крка је водила током читавог трећег периода, да би Борац успео да се почетком четврте четвртине врати у меч у потпуности.

Ипак, после тајмаута домаћин се вратио у вођство које је чувао до самог краја.

Најефикаснији у победничком тиму био је Јан Шпан, који је постигао 23 поена, док је Дарко Планинић додао 15. Код гостију, најбољи је био Роналдо Сегу са 18 поена, док је Тајлен Биртс додао 17.

Борац је тренутно седми на табели регионалног такмичења са шест победа и седам пораза, док је Крка претпоследња са скором 3/10.

Кошаркаши Борца ће у наредном колу, 28. децембра гостовати Цибони, док ће Крка дан касније дочекати екипу ФМП-а из Железника.