Мега у Сплиту нанизала трећи пораз у АБА лиги

Кошаркаши Сплита победили су на домаћем паркету Мегу резултатом 88:73 у утакмици 12. кола регионалне АБА лиге.

Кошаркаши Меге забележили су у Сплиту трећи узастопни пораз у регионалној АБА лиги.

Екипа Марка Бараћа се добро држала у првом полувремену, имала је пет поена предности средином другог периода, а водила је и након првих 20 минута игре - 47:45.

Ипак, Сплит је био много бољи у другом делу игре. Дозволили су домаћи Меги да у трећем кварталу постигне свега десет поена, па су са плус пет ушли у последњу деоницу током које је заостатак представника Србије само растао.

Било је у једном тренутку и 83:63 за Сплићане, али су гости из Београда успели да до краја утакмице бар мало упристоје коначан резултат. Најбољи у победничком тиму био је Шортер са 20 постигнутих поена, уз шест асистенција и четири ухваћене лопте.

Урош Плавшић је предводио Мегу са 17 поена, док су са по 14 допринели Топић (8 асистенција, 5 скокова) и Ђуришић.

Сплит је у четвртак изгубио од Цибоне у хрватском дербију, али је победа над Мегом жутима трећа у последња четири кола. Сада их имају укупно четири, што је довољно за 11. место на табели АБА лиге.