Дончићу прво полувреме довољно за трипл-дабл, Ембид бројао до 50

Кошаркаши Даласа убедљиво су савладали Јуту 147:97, уз трипл-даб учинак Луке Дончића забележен у првом полувремену. Џоел Ембид са 50 убачених поена донео Сиксерсима тријумф у Вашингтону 131:126. Минесота задржала врх табеле Запада победом над Сан Антониом 102:94, Вучевић добар у победи Чикага над Шарлотом 111:100.

Лука Дончић одиграо је маестралну партију против Јуте и донео свом тиму убедљив тријумф 147:97.

Словеначки репрезентативац уписао је нови трипл-дабл у сезони, убацивши 40 поена, уз 10 скокова и 11 асистенција, а то је све учинио у првом полувремену утакмице протов Џеза.

Магични Лука забележио је своју 60. трипл-дабл партију у каријери и на вечној листи претекао Ларија Берда.

Далас је у свакој од четвртина био за више од 10 поена бољи од гостију из Солт Лејк Ситија, па су Мевси дошли до 12. победе у сезони.

Филаделфија је у неизвесном мечу дошла до победе у Вашингтону 131:126, уз фантастичан поентерски учинак Џоела Ембида.

Прошлогодишњи МВП лиге убацио је 50 поена за Сиксерсе, што му је рекорд сезоне, а помоћ је имао од Мексија који је постогао 26 и Мелтона са 19 поена.

Минесота је задржала прво место у Западној конференцији победом над Сан Антониом 102:94.

Конли је постигао 18, Едвардс 17, а Гобер 16 уз 20 скокова код Вукова, док је Виктор Вембањама уз 12 поена додао 10 скокова.

Шарлот је на свом терену савладао екипу Шарлота 111:100, уз 29 поена Демара Дерозана, док је црногорски центар Никола Вучевић постигао 20 поена, уз 12 скокова.