Лејкерси након драматичне завршнице бољи од Финикса

Кошаркаши Лос Анђелес лејкерса победили су екипу Финикс санса 106:103 и изборили пласман у полуфинале НБА купа.

Леброн Џејмс био је најефикаснији играч Лејкерса, уписао је 31 поен, 11 асистенција и осам скокова. У последњој деоници дуела Џејмс је убацио чак 15 поена екипи Финикса.

Лејкерси су током прве две четвртине имали значајну предност коју су Санси како је време одмицало смањивали. На крају полувремена разлика на мечу у корист Лејкерса је била 59:47.

У завршници утакмице виђена је драма, Девин Букер је погодио кош и смањио разлику 102:101 на 29 секунди до краја, али је Остин Ривс узвратио тројком на 15 секунди пре истека времена. Дурент је затим поентирао за два поена, резултат је био 105:103.

Контроверзна одлука виђена је у следећем нападу када су судије доделиле тајм-аут Лејкерсима који је затражио Леброн Џејмс, иако је у том тренутку деловало да је Букер избио Ривсу лопту из руку.

Санси су имали покушај преко Дурента да изједначе, али ас Санса није био прецизан за три поена, након чега су Лејкерси славили.

Велики допринос победи Лејкерса дао је и Ентони Дејвис са 27 поена и чак 15 скокова.

У пораженом тиму Кевин Дурент је забележио 31 поен, седам поена и четири асистенције, а следили су га Грејсон Ален и Девин Букер са по 21. поеном, а Букер је уписао и 11 асистенција.

Лејкерси ће у полуфиналу НБА купа играти против Њу Орлеанса.

Кошаркаши Милвоки бакса савладали су екипу Њујорк никса 146:122 и пласирали се у полуфинале НБА купа.