Филаделфија убедљиво победила Лејкерсе и покварила славље Леброна Џејмса

Кошаркаши Филаделфије надиграли су тим ЛА Лејкерса са чак 138:94 у утакмици на којој је Леброн Џејмс постао играч са највише одиграних минута у историји НБА лиге. Победнички тим је предводио Џоел Ембид који је за пола сата игре остварио троструки двоцифрен учинак.

Већ прослављени Леброн Џејмс је по броју минута проведених у игри надмашио легендарног Карима Абдула Џабара и исписао нову страницу НБА историје али му протекли меч неће остати у лепој успомени.

Филаделфија је од самог старта преузела иницијативу и вођство, а већ средином треће четвртине су направили двоцифрену предност и више није било дилеме о победнику.

Предводио их је МВП прошле сезоне Џоел Ембид који је за пола сата игре убацио 30 поена уз по 11 скокова и асистенција, а Тајриз Макси је убацио 31 поен и био најефикаснији играч утакмице.

У тиму Лејкерса највише поена постигао је управо слављеник Краљ Леброн са 18 поена али му је то свакако слаба утеха.

У дербију зачеља Источне конференције Вашингтон је надиграо Детроит са 126:107 на гостовању.

Победнички тим је предводио Кајл Кузма, којем је мало недостајало до трипл-дабла: убацио је 32 поена, којима је додао 12 скокова и осам асистенција. Одличан је био и Дени Авдија, који је победи Вашингтона допринео са 16 поена.

Неизвесно је било једино у Индијанаполису, где је Портланд успео да надигра Индијану са 114:110 у самој завршници врло изједначене игре.