Партизан декласирао екипу Борца у "Арени"

Кошаркаши Партизана уписали су најубедљивији тријумф од почетка сезоне савладавши Борац у "Штарк арени" 101:56 у мечу деветог кола АБА лиге.

Најубедљивија победа црно-белих од старта сезоне

Екипа Жељка Обрадовића није отворила утакмицу на најбољи начин.

У првих неколико минута меча, црно-бели су до поена долазили индивидуалним продорима Доужера и Понитке.

Црно-бели су имали одређене проблеме у поставкама напада што је у првих 10 минута изнедрило чак шест изгубљених лопти.

Партизан је ипак након тајмаута четири минута пре краја првог периода заиграо боље и успео да стигне до комотније предности.

Већ првих неколико напада у другој четвртини показали су у којем правцу ће се одвијати ток меча.

Домаћа екипа је други период добила са великих 31:13, а покретач екипе био је Френк Камински.

Борац није успевао да долази до брзе транзиционе игре на којој је инсистирао у првих неколико минута, па је Партизан лако дошао до велике предности на полувремену - 55:29.

Трећа четвртина донела је ново подизање нивоа игре црно-белих.

Домаћин је добио и трећу деоницу резултатом 31:14. Функционисали су подједнако добро и напад и одбрана, а Борац није успео да одговори подизањем свог ритма.

Како је одмицала последња деоница обе екипе су спуштале интензитет игре и чекале последњи звук сирене.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Тристан Вукчевић са 24 поена, Понитка и Смаилагић су додали по 13, Доужер је допринео са 12, а Камински са 10.

У екипи Борца Сегу је постигао 16 поена, Биртс је пратио са 11.

Крај меча, победа Партизана 101:56

38' Партизан стигао до стотке - 101:54

Велика доминација Партизана. И једни и други кошаркаши чекају последњи звук сирене.

Крај трећег периода, Борац дупло лошији од Партизана - 86:43

Идентичан исход као и у прошлој четвртини. Трећи период игре припао је екипи из Београда 31:14.

Борац лимитиран на тек пет погодака из игре.

Партизан са друге стране игра једну од најбољих нападачких утакмица у регионалној лиги ове сезоне.

25' Партизан наставља да увећава предност - 74:31

Нова серија домаће екипе. Борац је за пет минута од почетка другог полувремена постигао само два поена.

Примећује се велика разлика у квалитету.

Полувреме, Црно-бели воде против Борца 55:29

Кошаркаши Партизана убедљиво воде против Борца на полувремену.

18' Партизан се одлепио - 44:25

Изабраници Жељка Обрадовића имају 22:9 скор у другој деоници.

Доста боља игра у другој четвртини. Борац је упутио само седам шутева ка кошу ривала, од чега су два била прецизна.

15' Партизан на плус 13 - 34:21

Партизан на најбољи начин ушао у другу четвртину. Екипа Жељка Обрадовића дошла је до максималних 13 поена предности.

Борац је офанзивно стао, највише захваљујући чвршћој игри домаће екипе.

Крај прве четвртине, Партизан - Борац 24:16

Партизан води после прве деонице против гостију из Чачка.

Кошаркаши црно-белих успели су да заиграју мало боље и добрим потезима пре свега Каминског поврате комотнију предност.

7' Црно-бели у предности 15:14

Борац користи лошу организацију црно-белих да приђе на само поен заостатка.

Црно-бели се муче и са скоком у одбрани и са изгубљеним лоптама. Борац је ухватио три скока у нападу, док је Партизан сада на четири изгубљене лопте.

5' Партизан води 13:9

Добро поентерско отварање утакмице кошаркаша Жељка Обрадовића упркос лошој организацији напада.

Партизан је погодио шест од седам шутева из игре. Црно-бели су до поена долазили највише продорима до коша.

Домаћа екипа је за пет минута изгубила четири лопте.

Почео је меч у "Арени"

Први напад има Борац.

Стартна петорка Партизана

За црно-беле утакмицу почињу: Доужер, Понитка, Нанели, Камински и Кабокло.

Стартна петорка Борца

За екипу из Чачка почињу: Сегу, Чарапић, Биртс, Френклин и Ребрача.

Обрадовић не може да рачуна на пар кошаркаша

Против Борца неће наступити: Алекса Аврамовић и Кевин Пантер, док су неизвесни Матеуш Понитка и Урош Трифуновић.

Партизан бољи у међусобним дуелима

Кошаркаши Жељка Обрадовића су у последњих пет утакмица са Борцем тријумфовали четири пута.