Богдановић ефикасан и у победи Атланте над Вашингтоном

Кошаркаши Атланта хокса победили су у гостима Вашингтон визардсе 136:108. Капитен репреезентације Србије Богдан Богдановић пружио је још једну добру партију.

Атланта је на гостовању у престоници лако победила домаћу екипу којом је уписала другу победу у низу.

Тим Квина Снајдера добро је отворио утакмицу. Након прве деонице која је припала гостима са 34:30. Атлана је заиграла боље и повела са 12 поена предности до краја полувремена.

Највећу разлику "јастребови" су направили у трећој четвртини када су захваљујући доста бољим процентима реализације шута из игре дошли до скоро 30 поена предности пред почетак последњег периода.

Снајдер је у последњој четвртини услед велике предности екипе искористио прилику да да свим играчима из ростера шансу да се нађу на паркету.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Тре Јанг са 26 поена и 10 асистенција, Деандре Хантер допринео је са 20.

Богдан Богдановић је поново био један од најекономичнијих играча Хокса са великим бројем поена.

Капитен репрезентације Србије је за 20 минута на паркету постигао 15 поена уз три скока и шест од девет погођених шутева из игре.

Бек Атланте од старта сезоне у просеку бележи 15,4 поена чиме је узнапредовао у односу на претходне две сезоне у којима је у истом узорку утакмица имао 14,3 односно 13, 6 поена по мечу.