Игокеа после Партизана боља и од Будућности, Борац убедљив против ФМП-а

Кошаркаши Игокее савладали су у Лакташима екипу Будућности 88:74, у утакмици 8. кола АБА лиге. Борац је у Чачку убедљиво победио екипу ФМП-а 96:75.

Игокеа је до шесте победе у сезони дошла на врло убедљив начин, пошто је имала вођство у својим рукама током целог меча.

Домаћин је од старта наметнуо свој ритам, прву четвртину решио у своју корист 24:17, да би предност до полувремена била и двоцифрена - 46:35.

Наставила је екипа Владимира Јовановића са одличном игром и у трећој деоници, да би Будућност у последњем периоду само делимично ублажила коначан пораз.

У ркипи Игокее, која је у прошлом колу у Београду савладала екипу Партизана, најбољи је био Никола Танасковић са 24 поена, док је Един Атић додао 18. У екипи из Подгорице истакли су се Американци Маги и Рос са по 14 постигнутих поена.

Борац је у Чачку убедљиво савладао екипу ФМП-а.

Домаћин је био много бољи од почетка меча, у другом полувремену је стекао и предност већу од 20 поена, па се ниједног тренутка није постављало питање победника.

Џевон Френклин је био најефикаснији код Борца са 20 поена, Роналдо Сегу је дао 17, а двоцифрени су били и Данило Тасић са 15, Алекса Ускоковић са 14, и Тајлан Биртс и Дарко Талић са по 12.

Иго Бесон је био најефикаснији у редовима гостију са 21 поеном, а двоцифрени су били још и Алекса Степановић, Бојан Суботић и Балша Живановић са 10.