Упркос Јокићевом трипл-дабл учинку Денвер поражен од Њу Орлеанса

Кошаркаши Њу Орлеанса савладали су на свом терену тим Денвер нагетса 115:110. Српски кошаркаш Никола Јокић забележио је учинак од 26 поена, 18 асистенција и 16 скокова.

Денвер је доживео трећи пораз у сезони, док је скор Њу Орлеанса шест победа и исти број пораза.

Пеликанси су сигурније ушли у меч, прецизни при шутевима са полудистанце и у игри испод коша брзо су дошли до предности коју су током прве две деонице увећавали. На крају друге четвртине имали су предност од чак 16 поена - 69:53.

Највећу резултатску разлику Њу Орлеанс је имао у два наврата током треће деонице меча 82:62 и 84:64.

Како је меч одмицао крају Денвер је био ефикаснији, а Јокић је поред постизања кошева делио и асистенције саиграчима услед чега је дошло до потпуног егала на мечу 103:102. Међутим, у преломним тренуцима последње четвртине Пеликанси су направити кључну разлику која је била недостижна за Нагетсе, 111:102, до краја дуела Њу Орлеанс је одржао предност и стигао до победе - 115:110.

Јокић је био најефикаснији на мечу са 26 поена, 18 асистенција и 16 скокова, а имао је половичан проценат шута из иге 10/20 за нешто више од 36 минута на паркету.

У тиму Нагетса Кристијан Браун је додао 25 поена, девет скокова и три асистенције.

Победнички тим предводили су Зајон Вилијамсон и Јонас Валанчијунас са 26, односно 22 поена. Пратио их је и Брендон Инграм са 21. поеном.

Денвер и даље држи лидерску позицију у Западној конференцији са девет победа и три пораза, а у наредном колу играће против Кливленд кавалирса.

Њу Орлеанс се налази на осмом месту Западне конференције, а у следећем колу очекује их дуел против Минесоте тимбервулвса.