Задар славио у Сплиту уз трипл-дабл Луке Божића

Кошаркаши Задра остварили су тријумф у Сплиту 82:75, у првој утакмици осмог кола АБА лиге, а трипл-дабл учинак остварио је крилни играч гостију Лука Божић.

Најкориснији играч АБА лиге прошле сезоне и у новој наставља да терорише противнике - Божић је у тријумфу Задра у Сплиту убележио 28 поена, уз 14 скокова и 10 асистенција, за 40 минута на терену.

Сплит је имао предност на полувремену, али су Задрани у наставку појачали одбрану и уз помоћ фантастичног Божића дошли до четвртог тријумфа у сезони.

У победничкој екипи истакао се и Дарио Дрежњак са 16 поена, док су у домаћем саставу најефикаснији били Американци Саливен са 15 и Шортер са 13 поена.

Задар је привремено заузео четврто место на табели са скором 4-4, док је Сплит остао на само једној победи, уз 7 пораза.