Пејсерси "поништили" Адетокумбову "монструозну" партију

Кошаркаши Индијана Пејсерса савладали су Милвоки баксе 126:124 на свом паркету. За госте није играо Демијан Лилард, а Јанис Адетокумбо је покушао са 54 поена и 11 скокова да учини све могуће за победу свог тима.

Меч у ком су обе екипе имале интервале двоцифреног вођства, па је следио повратак и преокрет гостију. У тој "клацкалици" је Индијана била "срећније руке".

Домаћини су у првој деоници експресним стартом дошли до високе предност од чак 20:8. Адетокумбо је потом вукао екипу до преокрета и пристојног вођства 117:108 на пет минута до краја. Тад крећу Пејсерси са финалном серијом, чији је врхунац тројка Тајриса Халибуртона на минут и 29 секунди до краја. У последњем минуту су са пенала били сигурни Бенедикт Матурин и Брус Браун. Крис Мидлтон је тројком тек утешно смањио заостатак.

Код победничког састава су предњачили Халибуртон са 29 поена и 10 асистенција, Бенедикт Матурин са 26 поена и 11 скокова, те Мајлс Тарнер са 21 поеном.

Јанис Адетокумбо је са 54 поена и 11 скокова одиграо феноменалну партију у изостанку Демијана Лиларда. Крис Мидлтон му је био најближи са 19 поена.

Бакси у наредном мечу гостују код Орланда, а Индијана иде на мегдан Филаделфији.

Бакси су на скору 5-3, а Пејсерси на једној победи више.