Мицић солидан у победи Оклахоме над Милвокијем, Денвер без Јокића претрпео пораз

Кошаркаши Оклахоме били су убедљиво бољи од Милвокија са 124:101 на свом терену у синоћној припремној утакмици, а у финишу меча свој допринос победи дао је и српски интернационалац Василије Мицић. Никола Јокић синоћ није улазио у игру и његов Денвер је поражен од ЛА Клиперса са 116:103.

После пораза у припремним утакмицама са Детроитом и Шарлотом, кошаркаши Оклахоме су у дуелу са Милвокијем потврдили да улазе у жељени ритам пред званични почетак НБА сезоне.

Већ од самог старта су преузели иницијативу на свом терену и дошли до двоцифрене предности коју су потом сигурно одржавали до коначне победе.

Милвоки је у другој и трећој деоници меча успео да привремено смањи разлику али је тим Оклахоме у финишу треће четвртине направио серију 19:2 и разрешио све дилеме о победнику.

У последњем делу меча у игру је ушао и српски интернационалац Василије Мицић и у игри провео 14 минута. За то време убацио је један поен и уз два скока и седам асистенција дао свој допринос победи.

У победничком тиму најефикаснији је био Џош Гиди са 19 поена, док је један више уписао Малик Бизли у редовима Милвокија.

До почетка сезоне када ће играти протим Чикага Оклахому очекује још сусрет са Детроитом, док ће кошаркаши Милвокија одиграти још утакмицу против Мемфиса, после које им следи званина премијера и гостовање Филаделфије.

У последњој синоћ одиграној утакмици Никола Јокић није играо у једној од последњих припремних утакмица за нову сезону и са клупе је гледао како је његов Денвер, шампион НБА лиге, изгубио од Лос Анђелес Клиперса са 116:103.