Цедевита Олимпија савладала Мегу, Будућност убедљива против Задра

Кошаркаши Цедевита Олимпије победили су на домаћем терену екипу Меге резултатом 89:87 (31:21, 31:21, 20:25, 7:20) у првом колу АБА регионалне лиге. Будућност је на домаћем терену декласирала екипу Задра 103:73.

Цедевита Олимпија је боље ушла у меч, већ после прве деонице водили су са 10 разлике, а на полувремену је та разлика порасла на плус 20.

Мега се ипак није предавала, па је ношена игром Николе Топића успела да се врати у меч. Трећу четвртину добили су резултатом 25:20, да би у последњој домаћинима дозволили свега седам поена, али нису имали снаге за потпуни преокрет.

Најефикаснији у домаћем тиму били су Џастин Кобс 19 поена, четири асистенције и три скока и Јака Блажич са 14 поена и четири скока, док се у саставу Меге истакао Никола Топић са 25 поена, пет скокова и четири асистенције.

У наредном колу словеначка екипа гостује Црвеној звезди, док кошаркаши Меге дочекују екипу Борца.

Будућност је у "Морачи" лако изашла на крај са екипом Задра.

Домаћин је добио све четири четвртине и од старта меча повећавао стечену предност.

Најефикаснији у редовима Петра Мијовића био је Влада Михаиловић са 24 поена, Рос је додао 15, Врајт 12, а Вилијамс 10.

У Екипи Задра стандардно добар био је Божић са 22 поена, Жганец је додао 18.