Дончићу измакао трипл-дабл, али Словенија је седма на свету

Кошаркаши Словеније савладали су Италију у борби за седмо место на Мундобаскету 89:85, а Лука Дончић умало је уписао трипл-дабл са 29 поена, 10 скокова и 8 асистенција. На утакмици у Манили од активног играња кошарке опростио се Луиђи Датоме.

После три болна пораза у последње три утакмице, Словенија је уписала победу и то против Италије у борби за седмо место на Мундобаскету - 89:85.

Утакмицу коју нико није желео да игра обележио је фантастичан учинак Луке Дончића, коме је умало измакао трипл-дабл учинак.

Кошаркаш Даласа убацио је 29 поена, уз 10 скокова и 8 асистенција и био је набољи појединац утакмице. Истина, Дончић је имао и 9 изгубљених лопти, као и шут из игре 8/10, али је то било довољно да "змајчеки" дођу до победе.

Италија је боље ушла у меч и водила после прве деонице. Ипак, Словенија је до полувремена преокренула, а онда имала и двоцифрену предност на уласку у одлучујућих 10 минута.

Ушло се у неизвесну завршницу, у којој су се Италијани спетљали, изгубили неколико лопти у кључним моментима, док су Словенци били сигурни са линије за слободна бацања.

Три минута пре краја меча од активног бављење кошарком опростио се Луиђи Датоме.

Нешто касније, у утакмици за пето место састају се Литванија и Летонија, док су у недељу на програму мечеви за треће место између САД и Канаде, али и велико финале између Србије и Немачке.