Црна Гора јуначки против Американаца - пораз за памћење

Американци после много муке савладали Црну Гору 85-73. Сјајни Никола Вучевић са 18 поена и 15 скокова, Кендрик Пери 14 поена и шест асистенција. Код Американаца, 17 поена Ентонија Едвардса и 12 Остина Хејса.

Црна Гора јуначки против Американаца - пораз за памћење Црна Гора јуначки против Американаца - пораз за памћење

Поен предности на полувремену и активан резултат до самог краја утакмице највише је чему се репрезентација Црне Горе могла надати против селекције САД.

Стив Кер и Ерик Сполстра су замишљено кренули пут свлачионице после 20 минута кошарке, при вођству Црне Горе од 38-37, која је Американце у другој четвртини свела на свега 18 поена.

Скок Црногораца у нападу током читавог меча био је највећи проблем за Американце, па је екипа Бошка Радовића успела да покупи 23 лопте под противничким обручем.

Како су Црногорци доминирали у скоку, Американци су у контранападима просто газили одбрану противника, па су из транзиције постигли 23 поена, наспрам два поена Црне Горе.

Утакмицу је, суштински, одлучио Ентони Едвардс који је свих 17 поена постигао у другом полувремену.

”Дан када је Црна Гора застрашила НБА звијезде”, описале су меч подгоричке Вијести.

Последњу шансу, Црна Гора имала је средином последње деонице када је Никола Ивановић убацио тројку за 64-62 за Американце, који су потом мирно привели утакмицу крају.