Орлићи у финалу Европског првенства, Шпанија последња препрека до титуле

Јуниорска кошаркашка селекција Србије пласирала се у финале Европског првенства које се одржава у Нишу, пошто је савладала Немачку 65:54. У борби за трофеј противник изабраницима Ненада Стефановића биће екипа Шпаније (недеља, 20.30).

Србија је против Немачке одиграла одличан меч, чекала своју прилику и када је стигла до двоцифрене разлике - посао је био завршен.

Немци су били равноправан ривал у првом полувремену - екипе су се често смењивале у вођству, да би у последњих пар минута друге четвртине орлићи стекли пет поена предности коју су однели на одмор - 38:33.

У другом полувремену Србија је била бољи ривал и заслужено дошла до победе и пласман у финала.

Већ до краја треће деонице, орлићи су стекли двоцифрену предност (57:45), да би на старту последње деонице вођство износило и 18 поена.

Немачка је успела да дође до минуса од десет поена у финишу меча, али више од тога није могла.

Најефикаснији у српском тиму био је Никола Топић са 16 поена, док су по 11 додали Богољуб Марковић и Павле Николић.

Србија ће у недељном финалу играти против Шпаније, која је са 70:58 савладала Француску.